සමාජ මාධ්‍ය තුල සංසරණය උන අධිවේගී මාර්ගයේ අපරික්ෂාරීව රිය පැදවූ අයට වැඩ වරදී

සමාජ ජාලා මාධ්‍යය තුල සංසරණය වූ ඡායාරූපයේ සිටින අධිවේගී මාර්ගයේ අපරික්ෂාකාරීව රිය පැද වූ අයට වැඩ වරදී .

උත්සව සමය තුළ අපරික්ෂාකාරීව අධිවේගී මාර්ගයේ ගමන් කරන අයට විරුද්ධව නීතිය ක්‍රියාත්මක කරන්න – අමාත්‍ය ජොන්ස්ටන් ප්‍රනාන්දු

10-04-2021 වන දින ෆේස්බුක් සමාජ ජාලාව තුල දක්ෂිණ අධිවේගී මාර්ගයේ කඩවත සිට මාතර දක්වා කොටසේ අපරීක්ෂාකාරීව අධික වේගයෙන් කාර් රථයේ දොර කවුලු වල හිදගෙන තරුණයන් පිරිසක් රිය පදවන ආකාරය පෙන්නුම් කරන ඡායාරූප පෙළක් සංසරණය විය. ඒ සම්බන්ධව ඡායාරෑපය සහිත පැමිණිල්ලක් මහාමාර්ග අමාත්‍යතුමන් වෙත ලැබී තිබිණි. ඒ සම්බන්ධයෙන් අමාත්‍යවරයාගේ පෞද්ගලික අවධානය යොමු වූ අතර ඔවුන්ට විරුද්ධව තදින් නීතිය ක්‍රියාත්මක කරන ලෙස අමාත්‍යවරයා මෙහිදී පොලීසියට උපදෙස් ලබා දෙන ලදී.

එළැඹෙන සිංහල හා හින්දු අලුත් අවුරුදු සමය තුළ අධිවේගී මාර්ග භාවිතා කරන්නන්ගේ ප්‍රමාණය වැඩි වන බැවින් මෙම උත්සව කාල සීමාව තුළ අපරික්ෂාකාරීව, බීමත්ව හා මාර්ග නීති මාර්ග නීති වලට පටහැනි අයුරින් අධිවේගී මාර්ගයන් භාවිතා කරන අයට විරුද්ධව තදින් නීතිය ක්‍රියාත්මක කරන ලෙස අධිවේගී මාර්ගයන් තුල රාජකාරි කටයුතු වල යෙදී සිටින පොලීසිය දැනුවත් කරන මෙන් මහාමාර්ග අමාත්‍යාංශයේ ලේකම් ආර්,ඩබ්, රංජිත් පේමසිරි මහතාට අමාත්‍ය ජොන්ස්ටන් ප්‍රනාන්දු මහතා විසින් අද ( 11-04-2021 ) උපදෙස් ලබා දෙන ලදී.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

යාපනේ නගරාධිපතිතුමාට කියලා වෙනම නීතියක් නෑ. දැන් මේ රටේ තියෙන්නෙ එක නීතියයි

Mon Apr 12 , 2021
“මේ රටේ දැන් ක්‍රියාත්මක වන්නේ එක නීතියයි. යහපාලන කාලයේ දී වගේ රටේ නීතිය තමන්ගේ උවමනාවට හිතුමතේට නමන්න බැහැ.යාපනයේ නගරාධිපතිතුමාට කියලා වෙනම නීතියක් මේ රටේ නැහැ. නියපොත්තෙන් කඩන්න තියන දෙය පොරවෙන් කපන තත්වයට අපි පත් කරන්නේ නැහැ. ඒ නිසා තමයි යාපනය නගරයේ ආරක්ෂාවට යැයි පවසමින් යුද සමයේ එල්ටීටීඊ පොලිස් භටයන් භාවිතා […]

Breaking News